Oznámení pro všechny

:arrow: Újezdecký teploměr :rain

:arrow: Jedeme i na nové doméně WWW.UJEZDEC.EU :wink:

:arrow: Újezdecké fórum vylepšeno :!:

Kraj přispěje obcím na nové vybavení dobrovolných hasičů.

požáry, události, soutěže, noční závady v pořárním útoku v Újezdci. Jen pro hasiče :)

Moderátor: Tosek

Kraj přispěje obcím na nové vybavení dobrovolných hasičů.

Nový příspěvekod Admin » sob bře 19, 2011 22:41:01

ZLÍN – Rada Zlínského kraje doporučila ke schválení zastupitelstvu na svém pondělním (7.3.2011) zasedání dotace v celkové výši téměř 6 a půl milionu korun určené na lepší a účinnější vyrozumívací a varovné systémy ve svých obcích ale také na opravu či zakoupení nových cisteren, zásahových automobilů, motorových stříkaček a čerpadel pro více než pět desítek jednotek sborů dobrovolných hasičů.


„Obce podaly celkem devět žádostí o dotace na vyrozumívací a varovné systémy v celkovém objemu 2.350.000 Kč. Vzhledem k počtu podaných žádostí byly všechny doporučeny realizaci s celkovou dotací z rozpočtu Zlínského kraje ve výši 1.900.000 Kč,“ upřesnil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Pokud vše schválí na svém dubnovém zasedání také Zastupitelstvo Zlínského kraje peníze na varovné a vyrozumívací systémy dostane Hulín, Jalubí, Lačnov, Lhota, Litenčice, Malá Bystřice, Nedakonice, Petrůvka a Želechovice nad Dřevnicí.
Dalších 4.500.000 Kč poputuje na nákup a opravy věcných prostředků požární ochrany obecních jednotek sborů dobrovolných hasičů. „Bylo podáno celkem 72 žádostí v celkovém objemu 10.387.000 Kč. Při návrhu byly priority HZS kraje zaměřeny na nákup a opravy cisternových automobilových stříkaček, zásahových dopravních automobilů jednotek SDHO, na nákup motorových stříkaček, kalových a plovoucích čerpadel a na nákup osobních ochranných zásahových pracovních prostředků,“ vyjmenoval hejtman. Nový zásahový dopravní automobil tak budou brzy mít například ve Francově Lhotě, Choryni, Senince, Prusinovicích, Držkové, Bratřejově či v Hostětíně.
Mimo rozpočet Zlínského kraje obdrží letos jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Zlínském kraji dalších téměř 5 milionů korun z rozpočtu Ministerstva vnitra, které vydalo rozhodnutí o poskytnutí účelové neinvestiční dotace Zlínskému kraji na výdaje jednotek požární ochrany sborů dobrovolných hasičů obcí.
„Dotace je prioritně určena na zabezpečení akceschopnosti jednotky požární ochrany SDH obcí kategorie II, na odbornou přípravu velitelů a strojníků jednotek požární ochrany SDH obcí a na výdaje za uskutečněný zásah jednotky požární ochrany SDH obce na výzvu územně příslušného operačního a informačního střediska hasičského záchranného sboru kraje mimo její územní obvod,“ vyjmenoval hejtman Mišák. Účelové neinvestiční dotace obcím Zlínského kraje jsou nyní přiděleny ve výši 3.350.000 Kč na základě rozpisu od Ministerstva vnitra. Další finanční prostředky do výše 4.845.000 Kč budou rozděleny na základě rozpisu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje na jednání Zastupitelstva Zlínského kraje v měsíci září 2011.

Doufejme, že získáme, také nějaké dotace o které jsme minulý rok žádali.
Uživatelský avatar
Admin
Admin Újezdeckého fóra
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 04, 2007 13:50:18
Bydliště: 49°2'8.98"N,17°16'9.59"E
{ FLAG }:
Česká republika
Online: 49d 18h 51m 59s


Zpět na Hasiči JSDHO a SDH ÚJEZDEC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron