Stránka 1 z 1

Vybavení pro zásahovou jednotku SDH z dotací Zlínského kraje

Nový příspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 16:17:12
od Admin
Starosta obce v průběhu minulého roku 2011 zažádal pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce (zásahovou jednotku) o poskytnutí dotace z rozpočtu Zlínského kraje na nákup osobních ochranných zásahových pracovních prostředků a věcných prostředků požární ochrany pro JSDHO. Z rozpočtu Zlínského kraje byla poskytnuta účelová neinvestiční dotace Zlínského kraje ve výši 17.000. - Kč. Obec Újezdec přispěla částkou 6.407,- Kč a zakoupila pro zásahovou jednotku SDHO sadu hadic PH zásah C52 special 4 ks, B75 special 3 ks v hodnotě 16.968,- Kč, dále zakoupila 3 kusy pláštěnek model KRIZOVKA s tepelnou vložkou v hodnotě 3.629,- Kč a plastový kufr první pomoci se speciální náplní v hodnotě 2.810,- Kč. Celková hodnota vybavení je 23.407,- Kč. Zakoupené vybavení bylo předáno JSDHO k užívání, čímž dojde opět k vyšší bezpečnosti a ochraně života a zdraví našich hasičů při zásazích. Fotografie naleznete zde http://ujezdec.cz/fotogalerie/thumbnails.php?album=88


Popis - Požární hadice PH - ZÁSAH C52 Fire Gold a požární hadice PH - ZÁSAH B75 Fire Gold

Izolovaná požární hadice je určena především pro profesionální a dobrovolné hasičské sbory jak pro sportovní účely, tak pro zásah. Použitelná pro teploty od -30 stupňů do +70 stupňů C. Je značena třemi barevnými proužky v pořadí modrý-červený-modrý. Vnější barva polyesterové příze je reflexní žlutá, vnitřní vložka z hladké pryže EPDM je černé barvy.
Hadice je díky své barvě velmi dobře viditelná za zhoršených světelných podmínek.
Konstrukce hadice je navržena tak, aby při dopravě vody docházelo k minimální tlakové ztrátě.
Hadice je certifikována dle ČSN 80 8711.


Popis - Pláštěnka model KRIZOVKA s vložkou

Pláštěnka raglánového střihu s nastavitelnou kapuci, kapsička na radiostanici, vaková náprsní kapsička s klopou, 2 boční šíkmé kapsy s klopou. Materiál 100% PES se zátěrem, podlepení švů, gramáž 130 g/m2. Stříbrné reflexní pruhy na rukávech a ve spodní části. Vpínací zateplovací vložka POLAR FLECCE 300 gramáž 300 g/m2.

Popis - Kufr první pomoci velký + náplň SPC

- vyroben z ABS plastu odolného vůči nárazům
- součástí kufru je i stěnový držák se šrouby, který lze připevnit pevně ke zdi
- kufr lze jednoduše ze stěnového držáku vyjmout a přenést přímo na místo úrazu
- neoprénové těsnění ve víku kufru zaručuje dokonalou prachotěsnost a hygienickou ochranu zdravotnického materiálu
- jednoduchá orientace uvnitř kufru díky vnitřnímu členění a krycí desce z plexiskla
- bezpečné uzavírání kufru zaručují dva otočné uzávěry
- velmi nízká vlastní hmotnost


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image